Sosyal Sorumluluk Projeleri

Beyarmudu Belediyesi’nden Örnek Davranış

Beyarmudu Belediyesi ve Kan Bankası işbirliği ile kan bağışı Kampanyası düzenlendi.10:00-14:00 saatleri arasında Beyarmudu Sağlık ocağında gerçekleştirilen kapmanyaya Bölge halkı,belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

Beyarmudu Belediye başkanı İlker Edip yaptığı açıklamada;”Son dönemlerde sıkıntılı günler yaşanan Kan bankası’nın istekleri üzerine böyle bir kampanya düzenlediklerine belirten Edip,yoğun bir katılım var,Her sağlıklı insanın kan vermesi gerekir ayrıca kan veren vatandaşlar arasında bayanların da olması bizi ayrıca duygulandırdı”dedi.

Kan bağışı kampanyasında bizzat bulunan ,Thalassemia Derneği başkanı Ahmet Varoğlu Beyarmudu Belediyesine örnek davranışlarından dolayı teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti; “Biz Thalassemia Derneği olarak kan bağışının önemini ve bu etkinliklerin giderek artmasını istiyoruz.Ayda 600 ünite sadece thalassemi hastaları için ihtiyaç duyulan kandır,kaldı ki diğer sağlık durumlarında ne kadar ihtiyaç olduğunu belirtmek gerekir.Bu anlamda Beyarmudu Belediyesi başkanı ilker Edip ve personeline katılan tüm vatandaşlara teşekkür ediyoruz. Diğer kurum ve kuruluşlara da örnek olmalarını istiyoruz.”dedi.